• Ново
ПОДГОТВЕНИ 2 УЧАТ Бои и Глина Истражувачи - Сет 1 - Поставување на 4 - Здрав, Буци Текстура Ролки за Деца и DIY - Уметност Алатки за Керамика, Постери и Тесто

ПОДГОТВЕНИ 2 УЧАТ Бои и Глина Истражувачи - Сет 1 - Поставување на 4 - Здрав, Буци Текстура Ролки за Деца и

DEN 239.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Цевките може да се мијат со сапун и топла вода, што ги прави идеален дом или во училница додаток!За возраст од 3+.Да ги користите овие шема ролки да се создаде украси, постери, керамика и повеќе!Како деца занает, тие се развиваат имагинацијата, креативно изразување, рака-око координација и фини моторни вештини.6"В Деца сакаат да занает и тек со Боја и Глина Истражувачи!Со 4 различни модели, децата може да се тркалаат дизајни на хартија граници, знаци, керамика и глина креации.ИНСПИРИРА САМО ИЗРАЗ Уметности и занаети активности се поттикне креативно изразување, имагинација и раскажување приказни.3"В | Ролери големина : 1.Со буци рачка, мали раце може лесно да се тркалаат како тие ве молам!Кога е време да се чува, лесно да се откажам ролки во вашиот ликовно студио или во училница.ВИСОК КВАЛИТЕТ на МАТЕРИЈАЛИТЕ Направени од издржлив пластика со гумени тркала површини.Да ги користите овие моделот на одлуки за DIY проекти како постери, керамика креации и многу повеќе!.Моделите вклучуваат : 8 брановидни линии; мали и големи кругови; чкртаници; и 7 линии со точки, цртички и arcs. | Големина : 6"L x 3.Се создаде дезени и текстури со Боја и Глина Истражувачи!Оваа група ги вклучува 4 тесто ролки, секој со различен модел : 8 брановидни линии; мали и големи кругови; чкртаници; и 7 линии со точки, цртички и arcs.СОЗДАДЕТЕ УМЕТНИЧКИ ЕФЕКТИ-Ајде да занает и се тркалаат!Децата сакаат да додадете возбудлива дезени и текстури на нивната боја, глина и doh креации.

Особините

Купувачите избираат и

Hysenss Кујнски Нож го Поставите 10 Парчиња,Високо ниво на Јаглерод од не ' Рѓосувачки Челик Готвач Нож во Собата,Супер

Премиум нож постави маска во основа вашиот готвење потреби, можете да изберете различни видови ножеви з

DEN 479.76