• Ново
Mitake Јапонски Ориз Брашно Tempura Тесто се Меша Tempurako | Глутен Слободни | Без Јајца Потребни | Влакна Богата | Алуминиум Слободни | Хрупкави Tempura | Не-ГМО | 7.0 оз, 200g

Mitake Јапонски Ориз Брашно Tempura Тесто се Меша Tempurako | Глутен Слободни | Без Јајца Потребни | Влакна

DEN 239.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ориз брашно апсорбира околу 55% помалку нафта од пченично брашно!Па можете да направите многу здрава tempura.Само додадете вода tempura брашно.Може да се направи фантастична хрупкави tempura, и тоа останува вкусни, дури и по станува ладна.Tempura тесто е тешко да се добие clumpy и лесно да се готви.Mitake Јапонски Ориз во Прав Tempura Тесто се Меша Tempurako Без Јајца Потребни Влакна Богата Алуминиум Слободни Хрупкави Tempura Не-ГМО 7.0 оз, 200g.

Особините

Купувачите избираат и