• Ново
40Pcs 5D Дијамант Сликарство Налепници Колекции за Деца, Возрасни Почетници - Забава DIY Уметности и Занаети Колекции на Животните & Море Светот Боја со Број Колекции, За

40Pcs 5D Дијамант Сликарство Налепници Колекции за Деца, Возрасни Почетници - Забава DIY Уметности и Занаети

DEN 926.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Со различни бои дијамант, што ја прави сликата повеќе од три-димензионални и изгледа прекрасно и светли.Внимание : .Откине дијамант налепница.Употреба на глина дијамант држи пенкало.Направено. Се посветам на децата уметнички клетки, ги користат нивните малку имагинација, забавни преку образованието.Истурете дијаманти во фиоката.Како да го Користите Прво, кора исклучување на транспарентен заштитен филм на дијамант сликарство налепници; Потоа, само натопи доволно лепак глина во леплива пенкало, и се фати на предниот дел од дијамант со пенкало; Конечно донесе дијаманти за да го соодветното писмо област.Забелешка : Ако се направи грешка на дијамант боја,се повлече веднаш и да го замените со точна боја.Дијамант сликарство занаети колекции содржи мали делови, па деца под 6 години треба да се користат под возрасни надзор.Уметности и Занаети за Деца Секој дијамант сликарство налепници моделот е жив и прекрасна, детска и убави бои може да се стимулира децата визуелен систем, и единствен креативен материјал дизајн го прави секоја работа се присутни уметничка смисла.Погледнете во боја, број на моделот да се најде дијамант торба.Ве молиме НЕ го стави дијаманти во местото каде што деца под 3 години може лесно пристапни, па како да избегне да биде проголтана од нив.Ставете на вашите омилени места.

Особините

Купувачите избираат и