• Ново
Monoprice 75ft Висок квалитет на Коаксијален Аудио/Видео РКА CL2 Оценет Кабел - RG6/U 75ohm (за S/PDIF, Дигитални Coax, Subwoofer & Композитни

Monoprice 75ft Висок квалитет на Коаксијален Аудио/Видео РКА CL2 Оценет Кабел - RG6/U 75ohm (за S/PDIF, Дигитални

DEN 671.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Овој кабел е идеален за спроведување на S/PDIF дигитални аудио сигнали и други high-bandwidth содржина.Тоа исто така може да се користи за композитен видео и други линија на ниво на РКА сигнали.Злато позлатен РКА машки конектори.Гума-опфатени, лиен конектор живеалишта. 97 проценти чист кислород-free) бакарна диригент. 22 pc по нога capacitance.Купи со доверба : Со Monoprice е доживотна гаранција на сите кабли, можете да остатокот увери, ние стоиме зад нашите производи и нашите клиенти.Овој Дигитален Coax Кабел е изработен од врвен квалитет RG-6/U со двојно бакарна плетенка екранировка за да се спречи сигнал деградација предизвикани од EMI и RFI пречки.Овој кабел е идеален за спроведување на S/PD ако дигитални аудио сигнали и други high-bandwidth содржина, но исто така може да се користи за композитен видео и други линија на ниво на РКА сигнали.На CL2 оценка на овој кабел покажува дека јакна била третирана, така што тоа е во согласност со оган прописи за безбедност правејќи го безбедно за употреба преку или во рамките на ѕидовите на станбени класа згради.Карактеристики : .злато позлатен РКА машки конектори.Гума-опфатени моделирани конектор живеалишта. 97% чист кислород-free) бакарна диригент.Двојно заштитени со бакар плетење. 22 PC по нога capacitance. 75 Ohm отпорност.

Особините

Купувачите избираат и