• Ново
Gatsby Adj одѕивот на гласачите Кожа Оглавник w/Snap

Gatsby Adj одѕивот на гласачите Кожа Оглавник w/Snap

DEN 504.48

Износот
Во форма достапна за нарачката

Кожа стабилна оглавник со snap.Убаво стокмено од еластична, претходно условено, 5/8 инчи кожа.Тоа е една тока круна, прилагодлив брадата, има кадар, од една страна на сите хардверски е солидна месинг.Сите хардвер е солидна месинг.Gatsby (R) Прилагодливи одѕивот на гласачите Кожа Оглавник со Snap Убаво стокмено од еластична, претходно условено кожа со еден тока прилагодливи круна, прилагодлив брадата, throatlatch snap и цврсти месинг хардвер.Оваа оглавник е одличен избор за секојдневна употреба и да се сврти-out и цената не може да се победи!Карактеристики : Цврсти месинг хардвер Еден тока круна Прилагодливи брадата Throatlatch snap Ширина : Suckling, Weanling, Yearling : 5/8" широк Кочан, Коњ, Прекумерно : 1" широк Големината : Suckling : 100-300 lb. (раѓање-6 месеци) Weanling : 300-500 lb. (6-12 месеци) Yearling : 500-800 lb. (12-24 месеци) Кочан : 800-1000 lb. (14.2 hh) Коњ : 1100-1300 lb. (15.2 hh) Прекумерно : 1400-1700 lb. (16.2 hh) Мерења : Suckling - Нос 16"-20" & Анкета 23"-26" Weanling - Нос 18"-22" & Анкета 28"-31" Yearling - Нос 21"-25" & Анкета 31"-34" Кочан - Нос 24"-28" & Анкета 35"-38" Коњ - Нос 25"-29" & Анкета 38"-41" во Текот Големина - Нос 26"-30" & Анкетата 40"-43".

Особините

Купувачите избираат и