• Ново
БИВОЛ TeraStation 5410DN Десктоп 4 ТБ NAS Хард Дискови Вклучени (2 x 2TB, 4 Bay)

БИВОЛ TeraStation 5410DN Десктоп 4 ТБ NAS Хард Дискови Вклучени (2 x 2TB, 4 Bay)

DEN 1339.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Претходно тестирани NAS-одделение хард дискови вклучени – со RAID пре-конфигуриран заштеда на време и пари.Високи Перформанси бизнис-подготвени NAS без кршење на банката.Интегрирани Хибриден Облак backup/ Приватен Облак/ i SCSI поддршка/ VMware подготвени. 3-годишно wty со 24/7 Северна Америка-базирани поддршка.Компатибилен со S3, Dropbox, Dropbox Бизнис, Microsoft Сино, и One Drive.Далечински управувачки Систем : заштеда на време s податоци за наплата на услуги за едноставни логички податоци прашања.За да ја добиете оваа услуга, уредот мора да бидат регистрирани во Buffalos веб-сајт.Посета Buffalos веб-сајт за детали и да се регистрирате на производот.Стил : Tera Station 5410 Десктоп 4 Вози Заливи | Капацитет : 4 ТБ (2x2 ТБ) Бивол специјализира во технолошки решенија за SMB клиенти, и можеме да видиме дека многу SMBs сакате да транзиција кон 10 Gb E платформа без да се прави големи инвестиции во областа на хардверот или потреба на ТОА гениј да се постави и работи на новата платформа.Ние дизајниран Tera Station 5010 серија да се исполнат, кои имаат потреба, обезбедување на сите-во-едно решение податоци за SMBs.

Особините

Купувачите избираат и