• Ново
Hulless Мерење Лажици од не ' Рѓосувачки челик Мала Лажица Точни Кујна Мерење Лажици 1/2 Лажица и 1/8 Лажичка Метал Мерење Лажица за Сува и Течни Состојки, Сет од 6.

Hulless Мерење Лажици од не ' Рѓосувачки челик Мала Лажица Точни Кујна Мерење Лажици 1/2 Лажица и 1/8 Лажичка

DEN 239.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Овој сет има докажано точноста треба со 6 најчесто користени лажица големини : 1 лажица (15 ml), 1/2 tbsp (7.Со секое мерење се врежани на рачката на секоја лажица, нема guesswork кога додавате зачини за вашата кујна.Hulless мерење лажици се направени од 18/8 нерѓосувачки челик што значи нашата лажици никогаш нема да рѓа и можете безбедно да се стави во машина за миење садови, по употреба.5 ml), 1 кафена лажичка (5 ml) 1/2 лажиче (2.Иновативни cupped и заоблени лажица глави овозможува постигнување на зачин во тегли и други мали садови без одлевање надвор.и 1-Tbsp и погодно поврзани со уникатен D-облик на прстен кој помага да се задржи лажици заедно по цел ден на печење или готвење.25 ml) и 1/8 лажиче (за 0,6 ml).Секоја лажица се врежани со точна мерка, па тие се издржливи и атрактивен изглед, никогаш нема бришење off (исклучено) и дали целта тие се наменети за многу добро,Тоа е совршено решение за користење на евтини пластични лажици и намалување на вашиот пластични стапало!.

Особините

Купувачите избираат и