• Ново
160 Поставува 16 Бои Контура Размавта Коверти Покана Коверти Само Печат и Честитки Виножито Празно Еден Панел Картички Забелешка Картички Љубов Белешки Картички за ?

160 Поставува 16 Бои Контура Размавта Коверти Покана Коверти Само Печат и Честитки Виножито Празно Еден Панел

DEN 1092.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

1" В Секое Празно Еден Панел Картички е 5" L x 4" В Празно Еден Панел Картички се вклопуваат во оваа пликови.Напишете персонализирани пораки помине назад помеѓу пријатели.Многу добро конструирани и добра адхезија.Направи иновации на една партија која слика, од една страна, и наративните од друга страна.Откако печат тогаш можете да го користите обоени пенкала, се вклопуваат и да додадете други embellishments да се направи неверојатни картички за пријатели и семејство.Текст-тежина на Хартија, мат текстура ќе додадете потребните елеганција за вас.Материјал отвори кога картички за подароци и Рака-букви вашите картички.Материјал и боја на коверти и картички:.дебела Cardstock.Сликам и испраќање на рака подготвени картички на вашите пријатели.Прават лични карти со цртање на или печат, и картички.Покана коверти во Бела функција основни светла бела боја и 140 GSM / 95lbs.Совршено одговараат на вашите различни потреби.хартија акции, ќе додадете потребните рустик и природата за вас.Големина : Секој Контура Размавта Плик е 5.Покана коверти во убаво светло спектар на бои и 110 GSM / 73lbs.Овие коверти се доволно дебели за да се заштитат документи внатре и да не се види преку.Покана коверти во Браун Kraft функција селски текстура и се погледне во кафена хартија, направена од 150 GSM / 100 кг.се заврши се примамливо и забава.Плоштад размавта покана коверти имаат лента со самолепливи ленти наоѓа на задната страна плоштадот размавта, тоа е многу погодно дека тие доаѓаат со адхезивна лента, така да не мора да лижат или влажни плик да се затвори.

Особините

Купувачите избираат и