• Ново
EISCO Borosilicate Стакло Burette, со PTFE Stopcock, 50мл Капацитет, 0.10 mL Дипломирањето Класа Б'

EISCO Borosilicate Стакло Burette, со PTFE Stopcock, 50мл Капацитет, 0.10 mL Дипломирањето Класа Б'

DEN 599.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Таа има висока хемиска отпорност, и отпорен на влага, високи температури, пламен, термичка експанзија, и ултравиолетови (УВ) изложеност.Polytetrafluoroethylene (PTFE) пластика клипот stopcock за отпорност на хемикалии, влага, и високите температури.10 m L дипломирањето, и е погоден за средно училиште или колеџ студенти, или на возраст од 14 до 21. Оваа EISCO burette е за лабораториска употреба и има polytetrafluoroethylene (PTFE) пластика клипот stopcock за отпорност на хемикалии, влага, и високите температури.PTFE има ниска температура цврстина.Тие се произведени само со највисока оценка, суровини и репроматеријали, како и според меѓународните стандарди за квалитет за да се осигура дека тие можат да го издржат употреба дури и во најтешките лабораторија средини.PTFE пластика е силна, ниско-триење материјал што го изедначи на трансфер, високи површината порака, и nonstick својства.Eisco Лаборатории со гордост го произведува свои производи со користење на state-of-the-art опрема, и по највисоките стандарди за контрола на квалитетот.10 m L дипломирањето.Burette за лабораториска употреба. Менгеме не се вклучени Eisco Лаборатории Borosilicate стакло, ги има следниве топлина tolerances : Вид Точка -515°C Annealing Точка 565°C Омекнување Точка 820°C.Погоден за средно училиште или колеџ студенти, или на возраст од 14 до 21. 50мл капацитет со 0.

Особините

Купувачите избираат и