• Ново
Сет од 2 Предна Кочница Caliper Собранието Замена за 1993-1997 Toyota Land Cruiser 80 Серија

Сет од 2 Предна Кочница Caliper Собранието Замена за 1993-1997 Toyota Land Cruiser 80 Серија

DEN 3350.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

Премиум Материјал : YHTAUTO Прифатлива и Премиер Диск Кочница Caliper, Наменета за Сигурен Перформанси и Обезбедува Безбедно Кочење.Во овој случај, caliper лизгачи себе може да имаат добивано заглавени од израстоци на нечистотија и валкано.Директно Одговара : Компатибилен со Toyota Land Cruiser(80 Серија) 1993-1997 L6 4.Сопирачки дебеломер се некои од основните компоненти на диск сопирање и игра важна улога во безбедноста на возењето на патот.Дебеломер се изложени на екстремната топлина од кочење, кои понекогаш може да доведе до caliper клипот освојување.На дебеломер функционираат користејќи течност под притисок од господар цилиндар и педалата за да се прошири на клипот и забави возилото.Land Cruiser 1993-1997 L6 4.Сопирачки Систем : SUMITOMO; Кочница Caliper Тип : 4 Пистонс : Клипот Дијаметар : 45 мм.

Особините

Купувачите избираат и

Hysenss Кујнски Нож го Поставите 10 Парчиња,Високо ниво на Јаглерод од не ' Рѓосувачки Челик Готвач Нож во Собата,Супер

Премиум нож постави маска во основа вашиот готвење потреби, можете да изберете различни видови ножеви з

DEN 479.76