• Ново
Качување Carabiner – UIAA & CE Оценет 25 kN 5620 LB – Тешки Нерамен Терен Заклучување Carabiner Clip - за Индустриска Сила Carabiners - Качување, Местење, Јажиња, Hammocks (O Форма, 1pack)

Качување Carabiner – UIAA & CE Оценет 25 kN 5620 LB – Тешки Нерамен Терен Заклучување Carabiner Clip - за Индустриска

DEN 239.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

UIAA & CE Отценети - Индустриска сила, чувствувате стабилност : Со избалансиран анти прескокнете криви, челичната конструкција и паметни заклучување механизам сериозен доволно да се контролира 5620 lbs (25 kn) на тешка опрема средината на воздух.Пари ГАРАНЦИЈА за враќање : да се Обидат ризик и се согласуваат дека тоа е најдобро carabiner сте користеле или ние ќе направиме се што е потребно за да се направи тоа право, па оди напред, кликнете на додади во кошничка сега и се чувствуваат апсолутно безбедна употреба или вашите пари назад.Мазна униформа криви граница оптоварување менувањето на БАЛАНСИРАН, власт и прескокнете-ублажување криви (O форма).Единствена форма може да се пофали повисок степен на пренос одржување капацитет од традиционалните и Г форма carabiners.Тоа не е ни чудо, добрите се каже, "XTEK е најдобар" за секој маратон, repelling, anchoring, местење и belaying авантура.XTEK Качување Carabiner – Безбедност, Безбедност, Цврстина, Стабилност Како отворено ентузијасти сфаќаме сакате мазна, забава, исполнување на авантура, без изненадувања.Пресврт-тоа-smart Завртка Lock – за Една Рака Заклучување Carabiner : Мазна и лесно го прави тоа. 5260 LB, 25k N тежина оценка од Армирано-Челична конструкција.Совршен O Форма Оптимална рамнотежа и симетрич-ност ПРЕСВРТ Паметни : Една Рака Заклучување на Само една страна се бара Едноставно кука вашиот објект (или ти), пресврт тоа беше затворена, и тоа е заклучен Без проблеми, грижи, или да се земе вашата рацете исклучите вашиот следен потег!Идеален за БЕЗБЕДНОСТ на Придружник За : TRX и тежина имајќи суспензија вежби Антенски балет, јога или обрачот се движи Кочница repels Качување Repelling Anchoring Кампување Belaying Местење И, се разбира, едноставни задачи како виси на вашиот hammock, шатор или јаже замав без да се грижиш за слетување во нечистотија.

Особините

Купувачите избираат и

Деца Занаети Диносаурус Сликарство Комплет со Крајбрежје Занает (Возрасти 3+) – Бојата на Вашиот Сопствен Диносаурус

НЕ се задоволи со НИЗОК КВАЛИТЕТ на БОЈА ПОСТАВЕТЕ дека веќе секнува кога ќе ја отворите пакет – и ДУРИ �

DEN 503.76