• Ново
Стравински: Petrushka / Orpheus / Symphonies на Ветрот Инструменти

Стравински: Petrushka / Orpheus / Symphonies на Ветрот Инструменти

DEN 2390.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Игор Стравински е господар на сугестивна состав, и овие три работи се извршуваат од страна на Лондонска Филхармонија и Главен Диригент Владимир Jurowski ја покажат својата неверојатна флексибилност на стил.На ѓаволиите на кукла обдарени со живот се централна точка на Стравински цветен големи балет резултат Petrushka.Девет години по неговиот состав, смртта на Claude Debussy инспириран Стравински Symphonies на Ветрот Инструменти, пренесување на композиторот сурови емоции во неговата спомен chorale кои ги носи работата на свечена крајот.Класичната елеганција и воздржаност се донесени во фокус во балет Orpheus.

Особините

Купувачите избираат и