• Ново
Hobbypower Tarot TL65B44 Стигнале Слетување Пропадна + Карбонски Влакна Планината за FY650 FY680 FY690 DJI F550

Hobbypower Tarot TL65B44 Стигнале Слетување Пропадна + Карбонски Влакна Планината за FY650 FY680 FY690 DJI F550

DEN 1103.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

Оваа Tarot TL65 B44 опрема за Слетување ќе дојде со 2pcs јаглерод планината, употреба на јаглерод планината, ова опрема за слетување ќе можат да работат на DJI F550 hexacopter.Tarot TL65 B44 опрема за Слетување +Карбонски Влакна планината за DJI F550 hexacopter.Оваа Tarot TL65 B44 опрема за Слетување ќе дојде со 2pcs јаглерод планината, употреба на јаглерод планината, ова опрема за слетување ќе можат да работат на DJI F550 hexacopter.Функција-TL65 B44 : - Погодни за Tarot 650/680/690 quadcopter/ hexacopter на различни модел (веќе претходно дупки за различни модели) - Може да биде директно приклучок во приемникот опрема за слетување канал (Y кабел за поврзување, не се вклучени), нема потреба електрична опрема за слетување контролер - моторот се вклучени во уредот е издржлив и сигурен - мала тежина, едноставна структура, брза инсталација, мал простор Спецификации- секоја TL65 B44 вклучува - Кол 16mm метал јаглерод цевка приклучок x 1 - Мини електрична опрема за слетување приклучок x 1 - Карбонски влакна одредување spacer x 1 - M3 x 6mm половина круг внатрешни hexa завртка x 2 - 2 x 6 MM рамна глава внатрешни hexa завртка x 4 - Кол 16mm 3 K виткање опрема за слетување јаглерод цевка (185mm) x 1 - Кол 10мм 3 K мат чист јаглерод цевка 280mm x 1 - Кол 16mm виткање опрема за слетување Т форма база x 1 - M10 метал силикони амортизерите база x 1 Пакетот вклучува : 2x Tarot TL65 B44 опрема за Слетување 2x Јаглерод планината.

Особините

Купувачите избираат и