• Ново
Кампување Hatchet, AIETOL Отворено Опстанок Дрво Исецка Секира со Обвивка, Не се Лизга Рачка, 15 Камп Сечење Оски Hatchets за Лов Kindling Сечкање Викинг Разделување Пешачење Рибол

Кампување Hatchet, AIETOL Отворено Опстанок Дрво Исецка Секира со Обвивка, Не се Лизга Рачка, 15 Камп Сечење

DEN 959.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Секира & Чекан Во Еден】Нашите чекан hatchet е дизајниран како мали шумски секира, дрво исецка секира, викинг hatchet, bushcraft hatchet за издржливост и долговечност.Нерѓосувачки челик сечење hatchet сечилото лесно може да се resharpened со датотека. 【Кампување Секира со Ергономски Дизајн】совршен ергономски дизајн обезбедува ефикасна тежина дистрибуција за секира да се зголеми замав брзина и сечкање моќ, и создава супериорен разделување секира за безбедно, удобно и ефикасна употреба.Супериорен шок-апсорпција и дисипација во споредба со традиционалните дрвени справи со секири. 【Опстанок Оски и Hatchets】идеална и универзална исецка секира за survivalists, campers, љубители на планинарењето, ловци да се исецка firewood, kindling, мали до средни трупци, гранки, дрвја, трње, доволно силна за шатор удели, тратот дефект, основните кампот задачи или чување во возило за итни случаи. 【Камп Hatchet со Обвивка】15-инчен вкупната големина, 3.2-инчен нож должина и 20-оз тежина.Солидна најлон торбичка има исецка секира добро, да се обезбеди безбеден и удобен сметководствена. 【Пријателски Услуги на Клиентите】Цел со доверба.Ние стоиме зад нашите долго се справи со секира и 100% задоволство гаранција.Вашето задоволство е наш врвен приоритет.Даваме доживотна гаранција и нема причина политика на враќање да ви гарантира најдобра купување искуство.Боја : 15 инчен Фрлање Hatchet.

Особините

Купувачите избираат и