• Ново
Butterball Masterbuilt XL Електрични Fryer

Butterball Masterbuilt XL Електрични Fryer

DEN 14399.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Хром-жица кошница со патентиран мозоци клипови; нафта мозоци вентил за лесно чистење-up.Машина за миење садови безбедно компоненти (тенџере, кошница, капак, потрошувачка вентил).Фрај користење на масло или на вриење/пареа со вода; 1,650-Вати греење елемент.Фрај, пареа или се вари вашиот омилен храна со Butterball XL Електрични Fryer од Masterbuilt.На fryer 1/3 користи помалку нафта од традиционалните fryers и се дизајнирани и тестирани за да комерцијални стандарди.Екстра-голема кошница можат да се сместат до 20 кг.Турција, 5 кг.на пилешки крила или големи морски плодови се вари.Расчистување е лесно со вграден-во одвод на вентил и машина за миење садови безбедно компоненти.

Особините

Купувачите избираат и