• Ново
Clic Магнетни Читање Очила во Замрзнатото Мат Сина

Clic Магнетни Читање Очила во Замрзнатото Мат Сина

DEN 958.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ацетат рамка.Композитни леќа.не-поларизирани.Леќа ширина : 51 милиметри.Леќа висина : 32 милиметри.Нов Транспарентен Мат-Сина Боја.Патентирана Магнетни Читачи.Прилагодливи храмот должина. 5.5" широк 1.25" висока.Редовни-Просечната Големина.Уникатен патентиран neodymium магнетен систем им овозможува на очила за да одат заедно на мостот.Шефот на бендот е форма-фитинг и обвива околу главата за да се обезбеди сит, удобно се вклопуваат.Ставајќи ги на е едноставно.Само место на бендот околу главата и нека магнети се подготви заедно на мост.Сакате да земете ги исклучи?Нема проблем.Само повлечете го магнети, освен и очила ќе висат удобно околу вашиот врат.На тој начин ќе знаат точно каде се тие кога ќе им треба повторно.

Особините

Купувачите избираат и