• Ново
Метал гравирање алатки, метал гравирање алатка за Истражуваат & Истражуваат Еден гравирање машини, алуминиум, високо-брзински челик, силен, издржлив, практични, кон

Метал гравирање алатки, метал гравирање алатка за Истражуваат & Истражуваат Еден гравирање машини, алуминиум,

DEN 1704.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПРАКТИЧЕН и ПРАКТИЧНА настава : Со оваа резба совет можете да etch пластика, акрил и меки метали (бакар, бронза, сребро, алуминиум), која може да го збогати вашиот проект многу добро.КОМПАТИБИЛЕН МАШИНИ : работи Само за Истражуваат, да Истражуваат Серија и да се Истражуваат Една, ве молиме проверете ја вашата машина пред да нарачате.ПРИМЕНА : Стави иглата точка на Б-слот, додадете екстра лепак на предниот и намалување на неколку пати за длабоко влијание.СЕЧЕЊЕ И ИЗДРЖЛИВИ : Овие резба совети се направени од алуминиум и high speed челик, концизен и трајни, не е лесно да ' рѓа, и имаат долг животен век.МАЛ и КОМПАКТЕН : мал и компактен случај не заземаат премногу простор, кој е лесен за складирање и употреба.Спецификација : Предмет Тип : Метал Гравирање Алатки Материјал : алуминиум легура, high speed челик Производ големина : Прибл. 5.5 cm/2.2 инчи Наменети за употреба : Погоден за да се Истражуваат и да се Истражуваат Еден гравирање машини Тежина прибл. 26 g/0.9 оз Пакет Листа : 1 x метал гравирање tools.

Особините

Купувачите избираат и