• Ново
Brillihood 10-Pack 8FT 6000K LED R17d Светилки со 10 Пар R17d надгробните споменици

Brillihood 10-Pack 8FT 6000K LED R17d Светилки со 10 Пар R17d надгробните споменици

DEN 456.72

Износот
Во форма достапна за нарачката

НИСКА МОЌНОСТ : заштеди до 90% потрошувачка на енергија во споредба со халоген светла со истиот степен на осветл.ДОЛГ ЖИВОТ : Траат до 50.000 часа; еквивалентно на 5-10 пати на халоген сијалица.СУПЕР BRIGH : се Донесе вашиот индустриски простор најдобро осветлување на располагање со неверојатна минимум 112lm/вати.(4500 LM totoal) го Осветлуваат потемни страни на вашата апликација!.ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Заобиколат баласт и поврзат вашиот тела пред да ја вметнете led цевки.Жица позитивни едниот крај и негативни до другиот крај.ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 10x 8ft R17d цевки + 10 пар (20x) R17d штекерите (подножјата).Ве молиме имајте во предвид : 1. Објектите може да брод во 2 пакети одделно. 2. Има "Brillihood" логото прикажан на R17d штекерите (подножјата).R17d Светлината Цевка Спецификација : Лумен : 4500lm Опфаќа : Јасно Покрие Големина : D26mm X 2400mm Боја : 6000 K-6500 K Кул Бело Стил : T8 ЛЕР Tube Материјал : SMD2835 LED чипови Houseing : Алуминиумски+PC Инсталација Метод : R17 D Влезен Напон (VAC) : 110-277 VAC влезна Моќност (W) : 40 W Текст Фреквенција (Hz) : 50/60 Hz Работат на струјата : 0.35 м-р LED Количина : 480, LTE Тип : 2835 База : R17 D R17d надгробниот камен Спецификација : се Вклопува светилка база(s) : R17d RDC ХО/VHO Рејтинг : 660w - 600v Материјал : Поликарбонат Монтажа Стил : Push одговара Жици Метод : Брз Поврзува вкупна Висина : 1.558" Посебна Забелешка(s) : Compressible крајот - Хоризонтална контакти Боја : Бела.

Особините

Купувачите избираат и