• Ново
Магнат 9001B Едно Парче Stile и Железнички Рутер Бит - Ogee Профил; 1-1/8 Висина на Сечење

Магнат 9001B Едно Парче Stile и Железнички Рутер Бит - Ogee Профил; 1-1/8 Висина на Сечење

DEN 1382.64

Износот
Во форма достапна за нарачката

Неговото сечење на рабови се radially борат за силна мазна намали во прилог за да се избегне триење и горење.Овој дизајн овозможува woodworker да се користи само една малку да направите и двете stile и железнички парчиња без да се размонтираат и reassemble на делови како што се прави со реверзибилна дизајн.Може да се обидете следниве предлог.Тоа е исто така опремен со широко отворени gullets за лесно отстранување на дрво чипови.Ова е само водич за да започнете, резултатот најверојатно ќе варира поради сорти на работ и материјал цврстина : Кандидира 24,000 rpm максимум за 1" целокупната дијаметар рутер битови; Кандидира 18,000 вртежи во минута максимум за 1-1/4" целокупната дијаметар рутер битови; Кандидира 16,000 вртежи во минута максимум за 2-1/4" да 2-1/2" вкупно дијаметар рутер битови; Кандидира 12,000 вртежи во минута максимум за 3" да се 3-1/2" вкупно дијаметар рутер битови;.2 Flute, Карбид Падна - 3/4" да 7/8" Материјал; Ogee Профил; 1-1/8" Висина на Сечење.Тоа е погоден за softwoods, hardwoods, иверица, иверица и др.Во случај малку не доаѓаат со брзина на табелата.За 3/4" да 7/8" дрво акции.Оваа карбид падна малку е специјално дизајниран и произведен за висок квалитет бараше машини за индустриски апликации.Сечење на рабови на овој рутер малку се направени од висок индустриски одделение micrograin карбид совети brazed на топлина третираат високо-јаглероден челик тело што води до исклучителна цврстина и цврстина.

Особините

Купувачите избираат и