• Ново
13 Инчи долго рака врежан камила коска круг скала сопствени направени Рака Фалсификувани Дамаск Челик лов дерењето Нож Со 7.5 сечилото Кожа обвивка

13 Инчи долго рака врежан камила коска круг скала сопствени направени Рака Фалсификувани Дамаск Челик лов дерењето

DEN 2639.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Кожа може да го апсорбира водата која ќе рѓа нож.Совети за Нега на Дамаск нож : Дамаск челик, како и 1095 висока јаглерод челични ножеви се различни од некои други заеднички челични ножеви,поради неговата висока содржина на јаглерод тие може да се ' рѓосано, ако не се грижат за правилно.Егзотични круг скала страна направена со камила коска, врежани месинг & црвени влакна Целокупната 10.5" Долго Дамаск челик ловечки Нож рачно кован, рачно направена егзотични круг скала скала со камила коска месинг & влакна, Кравја Кожа обвивка.Имајте на ум : Вие ќе добиете истиот нож како што е прикажано на слики.Ви благодариме многу за вашиот бизнис.5 Инчи Долг со 5.Ние не продаваме нашите производи на секој на возраст под 18 години.2" Дамаск челик 5.ДЕМАНТ : Нашите ножеви се многу остри, така се отвори и да ги користат многу внимателно.Нашите производи се наменети за правни се користи само од страна на одговорни купувачи.Секогаш чист сечилото по користење и примена на нафта или восок (ве молиме да користите масло за готвење на Готвач Нож) пред да го чувате тоа, за неговиот долг живот и издржливост.Ако сте виделе рѓа случајно потоа користете WD40 да се отстрани тоа Никогаш не чувајте вашиот нож за долго време во кожа обвивка.Ние не сме одговорни за било какви повреди поврзани со употреба на нашите ножеви.2 Инчи страна направена круг скала Оган шема Дамаск челик сечилото Доаѓа со парична казна квалитет екстра дебели крава кријат кожа обвивка Сечилото е направен од Дамаск челик со фалсификување на 1095 и 15 N20 високо и ниско јаглероден челик со стотици преклопени слоеви Сечилото е даден за одлична термичка обработка за да се добие тоа и најтврдокорните Цврстина 56 до 58 HRC.

Особините

Купувачите избираат и

Кујна Количка Зачин Рек 3 Слоја,Кујна Складирање,3 Нивоа Полица,Здрав Служат Количка,Одлична за Семејства Канцеларија

Едноставни и стилски : површината на овој количка е обложена со мазна бел слој, па тоа може лесно да се ко

DEN 1300.80