• Ново
Кабел Работи 1-Пакет 25 Нога Snagless Cat6 Ethernet Кабел (Cat6 Кабел, Мачка 6 Кабел) во Црно-5-Боја Комбо 5 Нога Краток Cat6 Етернет Кабел

Кабел Работи 1-Пакет 25 Нога Snagless Cat6 Ethernet Кабел (Cat6 Кабел, Мачка 6 Кабел) во Црно-5-Боја Комбо 5

DEN 539.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Изградба на вашиот дом или канцеларија¡s жичен инфраструктура со овој Ethernet кабелот пакет.Пакетот вклучува 5-пакет на краток 5-метарски Cat6 оценет Ethernet patch кабли кои се колор-кодирани за лесна идентификација.Исто така, вклучен е еден долг 25-метарски Интернет кабел.Категорија 6 Етернет кабел е идеален за 10-Gigabit Ethernet applications.Кабелот Прашања Cat6 Snagless Мрежа Patch Кабел нуди универзална поврзаност со компјутери и мрежа компоненти, како што се рутери, switch кутии, мрежни принтери, network-attached storage (NAS) уреди, Vo IP телефони, и Рое уреди.Изграден за Иднината-Доказ Брзина и Сигурен Конективност.Овој кабел обезбедува исклучителна пренос перформанси и ниска сигнал загуби.Таа поддржува до 550 MHz и е погоден за Брз Етернет, Gigabit Ethernet, и 10-Gigabit Ethernet.Сите Кабел Прашања Cat6 кабли се направени од голи бакарна жица за разлика од бакар облечени алуминиум (ЦЦА) жица, затоа целосно во согласност со УЛ Код 444, кој бара чисто голи бакарна жица во комуникациски кабли.

Особините

Купувачите избираат и