• Ново
DKONLY-НОЖЕВИ САД:17 Custom рачно изработени D2 Челик Лов лопез и од неодамна Tanto Нож со Micarta се Справи & Кожа Обвивка (AM47)

DKONLY-НОЖЕВИ САД:17 Custom рачно изработени D2 Челик Лов лопез и од неодамна Tanto Нож со Micarta се Справи

DEN 959.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Должина : 17" (Севкупно), 12" (Нож), Ножот Дебелина : 5-6mm.Состојба : нова, не се користи.Сечилото : Tanto & Клип Стил, Genuince D2 Алатка Челик со HRC Оценка : 58-60 на Rockwell скала.Дршката е направен од Micarta (Црна), Bolsters (и/или Задник) : Челик, Танг : Половина (или Стаорец-Опашка) стил.Обвивка : Кожа (Црна).Дизајниран од страна на DKONLY, во Индијана во Блумингтон, САД.Ова е апсолутно прекрасна и најдобрите квалитет рачно изработени D2 челик лов лопез и од неодамна tanto нож, совршен прилог на вашите колекции.Овој бренд нова фиксна-сечилото на нож е вистински d2 (алатка) челик сечилото што е многу уникатен стил и многу чисти.На ножот, што е многу остар, има вакуум цврстина на 58-60 HRC на Rockwell скала, и ќе држете го работ за долго време.На половина-танг рачка од нож е добро избалансирани и се апсолутно прекрасни.Комбинацијата на деликатна корисна работа, заедно со огледало високи полски & прекрасен заврши нешто да ги гледаат.Нож, исто така доаѓа со исклучително убава сопствени дизајниран со рака-stitched кожа обвивка.Сите во сите, тоа е навистина неверојатно нож, оној што ќе направи за една совршена колекција или подарок.

Особините

Купувачите избираат и

13 Инчи долго рака врежан камила коска круг скала сопствени направени Рака Фалсификувани Дамаск Челик лов дерењето

Кожа може да го апсорбира водата која ќе рѓа нож.Совети за Нега на Дамаск нож : Дамаск челик, како и 1095 вис

DEN 2639.76

LIJUST Инфраред Температура Пиштол, Не-Контакт Дигитални Ласерски Инфраред Ir Термометар(Не за Човекови) -58℉~752℉(-50℃~400℃)

Растојанието на самото Место Сооднос е 12 : 1, што значи овој уред може точно да се измери цели на поголеми

DEN 287.76