• Ново
Visionis FPC-8118 1 Вратата Контрола на Пристап на Магнетна Брава Inswinging Вратата 1200lbs TCP/IP Wiegand Контролер Кутија, Отворено Водоотпорна Дигитални Тастатурата на Допир/Читател?

Visionis FPC-8118 1 Вратата Контрола на Пристап на Магнетна Брава Inswinging Вратата 1200lbs TCP/IP Wiegand

DEN 10529.04

Износот
Во форма достапна за нарачката

Вклучува CD софтвер Напојување и кабелот за напојување вклучена Инсталација на жици не се вклучени Овој софтвер не е компатибилен со MAC компјутери, само со Microsoft.Напон : од 12/24 V.Со Visionis, ќе добиете мир на умот.TCP/IP мрежа за комуникација, со авто-адаптивни мрежен интерфејс.Температурата на работа : 0-70°C или 32 – 158°F.Контролорот доаѓа со софтвер кој обезбедува време и посетеност, во реално време на кои дојдоа и кој излезе, на информативен систем за да ги видите сите настани и врата ограничување систем.Поддржува подесувате-доказ аларм за читач на картички, необезбедени вратата, аларм, присилен влез на вратата, аларм, аларм за врата отворање откажана, принуда аларм, а алармот за неважечка картичка swiping обиди аларм, во случај на аларм и врати, недоволно меморија аларм за офлајн настан, мрежа пауза аларм.Зелена/Црвена LED Индикација за EM Заклучување Статус.Работното Растојание : До 50 M.Димензии : Магнет – (L)266x(W)67x(T)39 мм Арматура – (L)185x(W)61x(T)16.Нашите безбедносни системи се изградени со вас, на клиентите, во умот.Масовно складирање со 10.

Особините

Купувачите избираат и