• Ново
62 за да 72mm Чекор До Прстен /62mm да 72mm Чекор До Прстен Филтер Адаптер за 72mm УВ,ND,CPL,Метал Чекор До Прстен

62 за да 72mm Чекор До Прстен /62mm да 72mm Чекор До Прстен Филтер Адаптер за 72mm УВ,ND,CPL,Метал Чекор До

DEN 333.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

62mm да 72mm Чекор-Up Леќа Адаптер Прстен за Камерата Леќи & Камера Филтри, Направени на CNC Машински Алуминиумски со Мат Црна Electroplated Заврши, Ултра-Тенок, Многу Издржливи Чекор-Up Прстен од Оган Филтри. 1.CNC МАШИНСКИ МЕСИНГ АДАПТЕР ПРСТЕН : Ние производство овој чекор-up прстен со месинг и потоа се применува на мат црна electroplated заврши, кој withstands корозија и други абразивни елементи често се среќаваат во отворено фотографија. 2. Компатибилен со сите 62mm камерата леќи & 72mm додатоци.Вашиот објектив тема големина ќе бидат печатени под вашиот објектив капа или напишана некаде на објективот барел.Бидете сигурни дека ќе цел точната големина во спротивно не ќе се вклопи во вашиот објектив. 3.ПОВЕЌЕТО ТРАЈНИ ЧЕКОР ДО РИНГОТ : резултат на подобро изградба и материјали, во комбинација со докажан дизајн го прави овој чекор-up прстен повеќето траен и функционална чекор-up прстен достапни за професионални отворено фотографи. 【Забелешка】Зошто да Изберете AMOPOFO Бренд Концепт? професионална камера додаток производителот.Посветена да обезбеди производи со висок квалитет и добра цена.Направен од метал запечатување прстен, многу построги.Ласерски фонтови, многу издржливи.Ги исполнуваат Еколошките Стандарди на Ro HS.

Особините

Купувачите избираат и