• Ново
ASP Цврсти Handcuff со 2 Pawl Сина Високо ниво на Безбедност Lockset

ASP Цврсти Handcuff со 2 Pawl Сина Високо ниво на Безбедност Lockset

DEN 823.92

Износот
Во форма достапна за нарачката

Виткање механизам на Цврсти Ткаенината го дозволува тоа воздржаност да биде лесно да се врши, потоа автоматско заклучување отвори за да формираат солидна контрола и ограничување.Цврсти Манжетни се идеални за во судницата или авиокомпанија воздржаност; крути конфигурација нуди најмногу рестриктивни структура на ASP Тактички Серија.Вклучува зголемен опсег на приспособување за мали и големи зглобовите, мазна лак акција и една насока го отклучите.Функција за заклучување мост во центарот на ергономски дланка се издува.Дизајн вклучува едно парче unitized нерѓосувачки челик рамка, полимер со текот на мувла, dual keyway, висока видливост двојно заклучување индикатор, висока контакт конусна лак, радиус рабови.Станот Површината за Контакт со целосно Radiused Рабови, Сериски Нумерирани.Вдлабнати Keyway на Секоја Страна на Ткаенината со Жолта Индикатор Двојно Заклучување на Алармирање.Заменливи Заклучување Сетови.Ограничува двете Линеарно и Латерално Мобилност.

Особините

Купувачите избираат и