• Ново
ROCOLAX 77mm ND1000000 Оптички Одделение се СНАОЃААТ на 20-Стоп Филтер за Камерата Леќи

ROCOLAX 77mm ND1000000 Оптички Одделение се СНАОЃААТ на 20-Стоп Филтер за Камерата Леќи

DEN 671.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Употреба на ND филтер овозможува на фотографот да се користат поголем отвор кој е на или под дифракција на граница, која варира во зависност од големината на сетилните медиум (филм или дигитален) и за многу камери, е меѓу f/8 и f/11, со помали сензорни средни големини кои имаат потреба од поголема големина apertures, и поголеми од оние во можност да го користите помали apertures.Прстен Материјал : Аеро Magnalium.

Особините

Купувачите избираат и

LIJUST Инфраред Температура Пиштол, Не-Контакт Дигитални Ласерски Инфраред Ir Термометар(Не за Човекови) -58℉~752℉(-50℃~400℃)

Растојанието на самото Место Сооднос е 12 : 1, што значи овој уред може точно да се измери цели на поголеми

DEN 287.76