• Ново
Teint Idole Ултра 24 ЧАСА Долго Носат Фондацијата 370 Bisque W

Teint Idole Ултра 24 ЧАСА Долго Носат Фондацијата 370 Bisque W

DEN 256.08

Износот
Во форма достапна за нарачката

Фондацијата.Следните 8 години на истражување, Lancôme го претстави својот прв 24-час носат фондацијата за траен совршенство.Со својот нов Eternal Soft технологија, Teint Idole Ултра 24 ЧАСА порази сите предизвици.Тен останува совршено беспрекорна и обединети.Никогаш не cakey. 24-час божествена утеха во совршена афинитет со кожата, Teint Idole Ултра 24 ЧАСА е неустоимо удобно.Својот нов, blendable и свежа текстура остава тен совршено мазна, кадифена мат без powdery ефект.Резултат : целосна покриеност ви треба - недостатоци, порите, црвенило и сите несовршености на видно место исчезне.На кадифена заврши љубовта за 24-час трае совршенство и удобност.Целосна покриеност.Кадифена мат финиш без powdery ефект.Eternalsoft Полимер - овозможува зголемена удобност ниво со ултра-долго носат автора продолжува да работи пигменти - специјално обложени пигменти кои го одржуваат во согласност p H ниво со кожата, така боја останува доследен во текот на целиот ден Perlite и Силициум - две од најефикасните масло-апсорбирање состојки.

Особините

Купувачите избираат и