• Ново
Corning Pyrex 1060-1L Стакло 1 Литар Дипломирал Високи Форма Berzelius Beaker, 50мл Дипломирањето Интервал, со Spout (Пакување од 6)

Corning Pyrex 1060-1L Стакло 1 Литар Дипломирал Високи Форма Berzelius Beaker, 50мл Дипломирањето Интервал,

DEN 2589.84

Износот
Во форма достапна за нарачката

Основана во 1908, Corning Inc.Beakers се користи за мерење на квалитетот за тестирање, земање мостри и истражување, и во лабораторија апликации во хемијата, образование, истражување, и животот наука апликации.Borosilicate стакло има низок коефициент на термичка експанзија и е отпорна на термички стрес.Borosilicate стакло за јасност, сила, топлина, и хемиско-отпор.Секоја големина има екстра-големи означување област, и ги исполнува Американското Друштво на Машински факултет (ASME) E960 стандарди.На Corning Pyrex borosilicate стакло, висока-форма, Berzelius-стил, дипломирал beaker со spout има свила-филтрирани ознаки и е достапен во различни големини (100-, 200-, 300-, 400-, 500-, и 600-m L и 1-L).Свила-го прават graduations, истурете spout, и екстра-големи означување област.Berzelius-стил, високи-форма beakers обично имаат висина приближно двојно повеќе од ширината, и често се користат во titration операции.Различни големини (100-, 200-, 300-, 400-, 500-, и 600-m L и 1-L), и висок форма.На beaker е направен од јасно borosilicate стакло за издржливост и хемиско - и температура-отпор.

Особините

Купувачите избираат и

Издржливи Лабораторија Beaker Јасно Мерење на Купот на Стакло Beaker Висока Температура Отпор Првенство за Лабораториски

Боја : Транспарентна.сосема нов и висок квалитет.Ние ги почитуваме и да се негува секој клиент, ако имате

DEN 1389.60