• Ново
Mikasa Марин Чип-Отпорни 16 Парче Dinnerware Сет, Услуга за 4, Бела

Mikasa Марин Чип-Отпорни 16 Парче Dinnerware Сет, Услуга за 4, Бела

DEN 751.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

АЖУРИРАЊЕ на ВАШИОТ TABLETOP : свежи бели тела функција суптилно покрена прирабници и единствена натопи во центри.НЕВЕРОЈАТНО НАПРАВЕНА : изработени од екстремно издржливи, чип-отпорни на коските кина.ТАБЕЛА ЗА ЧЕТИРИ : 16-парче сет вклучува 4 едни на : 11-инчен вечера плоча, 9-инчен салата чинија, 2-1/2 инчи висок житни сад со 6-инчен дијаметар и 26-3/4-течност унца капацитет, и 14-течност унца кригла мерење 4-1/4 инчи висок.СОВРЕМЕНА И НЕФОРМАЛНИ : совршен за секојдневно јадење и светлина забавен, и да се координира со било flatware или stemware.ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ & ЗАГРЕВАЊЕТО : плочи се машина за миење садови безбедно за брз, едноставен расчистување, и микробранова печка и фурна безбедно за брз загревањето.Донесе флексибилност на стилски бел коска кина на вашиот tabletop за секојдневно јадење и светлина забавни со овој Марин 16-Парче Dinnerware Поставени од страна на Mikasa.Свежи бели тела функција суптилно покрена прирабници и единствена натопи во центрите, за разбраното, модерен изглед кој ја надополнува вашата flatware и stemware совршено. 16-парче сет вклучува 4 едни на : 11-инчен вечера плоча, 9-инчен салата чинија, 2-1/2 инчи висок житни сад со 6-инчен дијаметар и 26-3/4-течност унца капацитет, и 14-течност унца кригла мерење 4-1/4 инчи висок.Фурна, микробранова печка, и машина за миење садови безбедно.

Особините

Купувачите избираат и