• Ново
Orenco Оригинали Пролет Цвет Букет од Redoute Смета Крстот Бод Шема

Orenco Оригинали Пролет Цвет Букет од Redoute Смета Крстот Бод Шема

DEN 287.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Овој објект се Смета Крстот Бод Моделот што ќе го користите за да шие и да се создаде слика.Тоа НЕ е готов производ.Конец и Ткаенина НЕ се вклучени.Ова НЕ е КОМПЛЕТ.Оваа набавка е за хартија табелата само.Мора да ги купите Конец и Ткаенина одделно.Се искачила за 14 смета ткаенина.Заврши size 12 инчи (168 бода) од 14 инчи (196 бода).Табелата користи до 48 бои DMC Памук Конец.Целосна бода само.Без половина бода и не backstitching е потребно.Ние нудиме две графики и печатени во црно мастило на светли бели 11" од 17" хартија.Приказ #1 е една страница преглед на табелата.Табелата број 2 е 4-страница зголемена шема која работите од.Ова е крстот-бод шема, а не завршен производ.Тоа не е комплет, и не содржи конец или ткаенина.Оваа набавка е за хартија шема и не содржи конец или ткаенина.Оваа табела е инспириран од илустрации од Пјер-Јосиф Redouté, 1759 - 1840, кој беше Белгиски сликар и ботаничар, познат по неговите слики од рози, лилјани и други цвеќиња во Malmaison.Redouté е роден во Белгија.Тој бил официјален суд уметник од Кралицата Marie Antoinette, и тој продолжи сликарство преку француската Револуција и Владеењето на Теророт.Redouté преживеале бурни политички пресврт да го добие меѓународно признание за неговиот прецизен renderings на растенијата.

Особините

Купувачите избираат и