• Ново
YSH Мобилен Телефон Додатоци 100 КОМПЈУТЕРИ за LG X Екран 0.26 mm 9H Површинска Цврстина 2.5 D Експлозија-Доказ Калено Стакло Екран Филм Екран Заштитник за LG

YSH Мобилен Телефон Додатоци 100 КОМПЈУТЕРИ за LG X Екран 0.26 mm 9H Површинска Цврстина 2.5 D Експлозија-Доказ

DEN 1976.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тоа има одлична адхезија.Незаменлива чувствителност на допир.Тоа не е препорачливо да се rouse стакло заштитник откако е применет. Ве молиме користете алкохол брис и микрофибер ткаенина за чистење на LCD екранот пред инсталацијата.Ако скршен, со калено стакло ќе се пробие во мали парчиња кои не се остри, што го прави повеќе побезбедни за корисници.Со висока светлина пренос и слаба светлина рефлексија, филмот може да ви обезбеди со висока дефиниција на екранот исто како и обично.Ултра Јасна, реална слика и повеќе од 99% транспарентност.За да го залепите филмот, само нешто што треба да направите е да се исчисти екранот темелно.Оваа калено стакло екран филмот има висока цврстина, па тоа може да се спречи себе од тоа да биде изгребани или искршено ефективно и континуирано. Кора на заштитен слој надвор од лепило страна. Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја. Внимателно да ги усогласат стаклото на екранот. Користење прекумерна сила кој во. Лесен за употреба.Вие не треба да се грижите дали рефлекси на вашиот телефон ќе го забави по pasting филмот на сите. Издржливи.Лесна инсталација, ултра издржливи.Добро висок квалитет, одговара на вашиот телефон добро. Ултра-тенок и одлична флексибилност.Филмот има висока светлина трансмисија.Со добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.

Особините

Купувачите избираат и

ECSWP Природен Памук Конец Ткаени Јаже Складирање Кошница, Бин Забавува со Рачки за бебе соба Дете Соба за Складирање

Материјал : изработени од памук јаже,со висок квалитет, безбедни и здрави.Се справи со дизајн, лесно да с�

DEN 3362.64