• Ново
SAFAVIEH Рингишпил Детска Колекција CRK192Q Соседството на Не-Пролевање Playroom бебе соба Спална соба Област Килим 5'3 x 5'3 Круг Црвена/слонова коска

SAFAVIEH Рингишпил Детска Колекција CRK192Q Соседството на Не-Пролевање Playroom бебе соба Спална соба Област

DEN 983.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Со префинета нијанси и радосна гравирани дизајни, овие прекрасен деца килими искра во деца омилен соби.За мали до средината на големината на просторот за живеење, 5' x 8' килим прави соба изгледаат и се чувствуваат повеќе пространа.Се забавуваат украсување со еден од овие килими од SAFAVIEH е Рингишпил Деца' Колекција.Овие стилски подни покривки имаат половина инч куп висина за удобност underfoot, додека easy-care синтетички влакна обезбеди ниска пролевање руг кои можат да го издржат живот е мензи.Рафинирани машина-ткаени изградба обезбедува лесен-за нега и практично не-пролевање килим.Transitionally дизајниран, овие килими може да се интегрира во било која современа, модерна, традиционално, или бохемски стилови на décor.За спалната соба, 5' x 8' килим е идеален за целосна или твин големина на кревет, а 8' x 10' или 9' x 12' килим работи добро со кралот или кралицата на големината на креветот.Направени од зголемена за премија полипропилен влакна обезбедување на двете удобност и трајност.За среден - голем-димензии дневна соба, 8' x 10' или 9 x 12 обезбедува максимална удобност underfoot и додава дел и рамнотежа.Користете 8' x 10' или 9' x 12' килим во поголем јадење области со маса и 6 – 8 столчиња.

Особините

Купувачите избираат и

Тркалезна Површина Тепих Боја на Животните Куче Детска Игра Мат Бебе да Ползи Мат Не се Лизга Тепих за Тинејџерски

Различни големини, со различни големини на 70, 80, 100cm за да го изберете, така што бебето има доволно просто�

DEN 383.52

CANYUE Полу-Кружни Виножито Тепих Бања Тепих Вратата Мат Дневна Соба и Спалната соба на Децата Соба Тепих Абсорбента

Модерна и едноставна виножито полукружна тепих и патосници се погодни за дома бања игра област на децат

DEN 2008.80