• Ново
GK&КО. Kukri Куќа Автентични Kukri/khukuri-9 Инчен Bahadur Ловец Нож-Јаглероден Челик Направени Вода Бивол Рог Целосна Танг се Справи со Боја на Кожа Обвивка (14 вкупна Должина)- ра?

GK&КО. Kukri Куќа Автентични Kukri/khukuri-9 Инчен Bahadur Ловец Нож-Јаглероден Челик Направени Вода Бивол Рог

DEN 2639.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Сечилото големина & Тип : 9.Се справи со големина : 5.Автентични рачно изработени Kukri нож рачно изработени од страна на Bishwakarma на GK&Co Kukri Куќа фабрика во Непал Увезува Директно од Магацин во АМЕРИКА.32 кг или 21.Ножот е дизајн за извршување на различни тип на воената и на домашните функција.16 Оз (600 грама) Прибл.Вкупна Должина : 14.5" се Справи со е рамен целосна танг.Две Рог парчиња заеднички (Прилог) силно за метал дел од рачка со две метални навртки и прилагодување lanyard дупка на справи.За разлика од другите се справи со (Не Стаорец опашка), дршката и Сечилото е едно парче и се видливи насекаде околу дршката (Види слики).7 cm) Full-Танг се справи изработени од вода бивол рог .Производство од Gk&Co Kukri Куќа во Непал.scabbard е направен од памук дрво се кријат во вода бивол кожа.На "Bahadur" во Непал се однесуваат на храбрите.Handforge со Ками и Biswakarma castes кои се традиционални inheritors на уметноста на kukri одлуки.Овој нож може да се користи за да се намали дрво, firewood, расчистување на грмушки, сечење месо, коска и сл.56 cm) од врвот на сечилото да pommel на справи (Aprox) * Тежина : 1.

Особините

Купувачите избираат и