• Ново
Lithonia Осветлување LHQM Р M6 LED Термопластични Обвивка Излез во случај на опасност Знак Со 2-Тркалезна Глава Светилка, 180 Lumens, 120 Volts, 4 W, Црвена

Lithonia Осветлување LHQM Р M6 LED Термопластични Обвивка Излез во случај на опасност Знак Со 2-Тркалезна Глава

DEN 1922.64

Износот
Во форма достапна за нарачката

КОМБИНАЦИЈА ДИЗАЈН обезбедува LED излез знак, итен случај осветлување единица и батеријата назад до кои автоматски recharges во компактен дизајн.ЕКСТРЕМНО СВЕТЛА Led диоди и 6" висок писма со 3/4" удар се видливи од до 100 метри која ги исполнува UL924 Стандарди.ПРИЛАГОДЛИВИ ОПЦИИ : LED Излез во случај на опасност тела доаѓа со лесно пренослив шеврони за насочено значи и екстра лице плоча да конвертирате двојно да се соочи.ВИСОКО ОЦЕНЕТ ЗА ПОВЕЌЕ ЛОКАЦИИ - УЛ и влажна локација наведени заедно со исполнувањето UL924, NFPA 101, NEC и БЗР Стандарди.СИЛНИ И ИЗДРЖЛИВИ Домување е составен од влијанието и отпорен на гребење термопластични дека не ќе ги кородираат или бојата со текот на времето.Опис на производот На Квантната Exit-Единица Комбо од Lithonia Осветлување има рационализација дизајн и работи совршено во погоре-на-врата апликации.Иновативни, snap-заедно дизајн овозможува инсталација во помалку од 3 минути.Влијание и корозија-отпорни, оваа тешка излез комбо е идеален за комерцијални апликации кои бараат и излез знак и осветлување единица.Од Производителот На Квантната Exit-Единица Комбо од Lithonia Осветлување има рационализација дизајн и работи совршено во погоре-на-врата апликации.

Особините

Купувачите избираат и