• Ново
Отворено Соларна Светилка Светла 96-LED Светилка Светла со Треперење Пламен Водоотпорен Соларна Енергија Пејсажи Осветлување Декорација Светла за Патио Пат Градина

Отворено Соларна Светилка Светла 96-LED Светилка Светла со Треперење Пламен Водоотпорен Соларна Енергија Пејсажи

DEN 551.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Карактеристики : Отворено декоративни светлина напојуван со соларна енергија, без електрична енергија сметка Може да светне за 10 - 12 часа во текот на ноќта по полн со полни 8 часа под директна сончева светлина Соларна светилка светла обезбедува танцување треперење пламен ефект, не пламен и повеќе безбедно Соларен погон светла се изработени од IP5 водоотпорен трајни АБС материјал LED соларна светилка светла изградена-во 2200m Ah батеријата, батерија за долго време да го користите Совети : ве Молиме полнење на светлина за 2 дена во сончев ден кога за прв пат користите ве Молиме инсталирајте ја соларна енергија на светлината под сончева светлина директно, време на полнење за 8 часа, Ако капацитетот на батеријата се намалува потоа пред, вклучете го светлина надвор за 3-5 дена, со цел да се зголеми на батерии.Лесен за инсталација : пламен-помалку соларна светилка светла треба само 10-20 секунди да се соберат, а потоа само да ја вметнете во почвата под директно на сончева светлина.Ние ќе ви одговори во рок од 24 часа, и да се обезбеди задоволување на решение да се реши проблем за сите клиенти.Дали сакате да се светло за декорирање на вашиот дом градина во текот на ноќта, без било каква електрична енергија сметка?Дали сеуште се во потрага по градина светла, која може да автоматско вклучување на во текот на ноќта и исклучување на ден?Дали сакате на заштеда на енергија, еко-пријателски светлина?Нашата надворешна соларен погон светлина може да ги исполни сите барања што треба.

Особините

Купувачите избираат и

Mobestech 2 ПАРЧИЊА Соларна Градина Удел Светла Соларни Сончоглед Светла Соларни Тревник Соларна Светилка Сончоглед

Целосна соларен погон, без дополнителна енергија поврзете или батеријата се потребни.Нека ви го корист�

DEN 479.76