• Ново
Кингстон Месинг KB1605TAL Тјудор 4 Инчен Centerset Тоалетот Тапа Со ABS/Месинг Pop-Up, Масло Протри Бронза, 4-3/4 инчен во Spout Дофат, Масло Протри Бронза

Кингстон Месинг KB1605TAL Тјудор 4 Инчен Centerset Тоалетот Тапа Со ABS/Месинг Pop-Up, Масло Протри Бронза,

DEN 2095.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

Висок Квалитет Месинг Изградба.Издржливи Washerless Кертриџ. 4-3/4 Инчен Spout Достигне; 6-1/4 Инчен Spout Висина.Макс 1.2 GPM/4.5 LPM Вода Проток На 60 PSI (ASME стандард).Во согласност со Калифорнија Енергија Комисија Наслов 20. Вклучува мало pop-up.Класичен стил.Издржливи washerless кертриџ.Макс 1.2 GPM/4.5 LPM вода проток на 60 PSI (ASME стандард).Дек планината 4 во.centerset три дупка инсталација.Стандард 0.5 во.IPS конекција.Лесно ракување 0.25 пак метална рачка на менувачот.Направен од висок квалитет на месинг.Изработени во Тајван.Spout : 6.25 во.H.Spout се постигне : 4.75 во.Овој тоалетот тапа со своите Викторија spout и традиционално се справува ќе се облекуваат вашиот традиционалните дизајниран тоалет совршено.Kingstons Centerset Чешми - Чешми направени за фамилии каде 3 дупки се drilled во 4" центар до центар помеѓу 2 најоддалечените дупки.Овие чешми функција на палубата плоча, два тапа рачки, и spout.Се смета како еден од најпопуларните бања чешми, тие се идеални за оние со ограничен контра простор.

Особините

Купувачите избираат и