• Ново
eSUN 3D 3мм PETG Природни Филамент 1kg (2.2 lb), PETG 3D Печатач со Вжарено, Вистински Дијаметар 2.85 мм +/- 0.05 mm, Полу-Природни Транспарентен

eSUN 3D 3мм PETG Природни Филамент 1kg (2.2 lb), PETG 3D Печатач со Вжарено, Вистински Дијаметар 2.85 мм +/-

DEN 551.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ова е 3мм/2.85 mm филамент.Ве молиме бидете сигурни дека вашиот печатач може да ги поддржи 2.85 mm филамент пред купување на овој филамент.Оваа филамент НЕ поддржува 1.75 mm 3 D принтери како CR-10, Flash Forge, Wanhao, Maker Gear, Monoprice одберете и Prusa.Оваа филамент ги поддржува сите 2.85 mm отворен стандард 3 D принтери како што Lulzbot и Ultimaker.Потврди вашиот печатач пред купување за да се избегне непотребно се враќа.e SUN 3 D Печатач со Вжарено : PETG Дијаметар : 2.85 мм +/- 0.05 mm Истиснување Температура Опсег : 230 целзиусови степени 250 целзиусови степени Плоча температура : 80~90 целзиусови степени брзина на Печатење : 30~60mm/s Движат брзо : 30~60mm/s Предности на PETG : PETG е одличен материјал кој ги комбинира предностите на двата PLA и ABS.Без мирис; Малку намалување на стапката; hydrophobicity (нема да апсорбираат вода и како такви ги екструдерите); Извонредна цврстина и висока влијание сила; Добар ликвидност (тече непречено); Висока механичка сила и одлична флексибилност; Добар гланц;.

Особините

Купувачите избираат и