• Ново
SprintBooster SBMT1001S Plug-N-Игра Перформанси Надградба Моќ Конвертор

SprintBooster SBMT1001S Plug-N-Игра Перформанси Надградба Моќ Конвертор

DEN 7135.68

Износот
Во форма достапна за нарачката

Многу модерни возила се користат електронски контролен и повеќе возила се случува на тој начин, особено перформанси и спортски автомобили.Спринт Бустер подобрува одговор, се зголемува педалата за внесување чувствителност и испорачува повеќе импресивен исклучите линија перформанси.Овој производ не го менува гориво или палењето во вашето возило; тоа е едноставен plug-n-игра мо кој обезбедува инстант одговор во текот на моќ бенд, што го забрзува и вртежи појавување неверојатно повеќе забава.Овој уред е конструиран за да се подобри забрзување на drive by-wire автомобили со континуирано мерење и претворање на дигитален сигнал обезбедување на ECM (Електронска Контрола Модул) со нови и изменети сигнал.На ECU се зголемува или намалува гас напор врз основа на вашиот педалот за гас педалата на текст, меѓутоа тоа не секогаш се преведе на инстант одговор.Во конвенционалните гас системи, педалот за гас на возилото е поврзан на гас од страна на кабел.

Особините

Купувачите избираат и