• Ново
ЛА Лен 60 од 120 Правоаголни Полиестер Poplin Tablecloth/Пакување од 1 / Бебе Сина.

ЛА Лен 60 од 120 Правоаголни Полиестер Poplin Tablecloth/Пакување од 1 / Бебе Сина.

DEN 729.12

Износот
Во форма достапна за нарачката

Полиестер,poplin.Произведено во САД.Директно од Фабриката ЛА Лен овозможува да се добива највисок квалитет на објектот.За да се избегне добивање на втор квалитет, оштетени, или вратени производи, ве молиме бидете сигурни дека тоа е испраќаат до вас од страна на ЛА Лен. 60 x 120 Инчен, 100% Полиестер Poplin Tablecloth.Дамка & навремено отпорни, машина перат.Serged работ за чист изглед.Произведено во САД.ЛА Лен ексклузивни боја кодирани големина ознаки за лесно големина идентификација. 60" x 120" Tablecloth е еден од најпопуларните големини на табела лен.Оваа големина може да се користи како круг должина на стандарден 6 ft (30"x72"), или 8 ft (30"x96") банкет табела.Оваа tablecloth исто така, може да се користи за многу дома dinning маси од слична големина.На платно е направен лесна во едно парче, и на рабовите се surged за чист изглед.Табела маска е направена со гордост во САД од највисок квалитет увезени 100% полиестер poplin.

Особините

Купувачите избираат и

Ling е моментот Прашливи Сина Вештачко Цвеќе Грабеж Цветни Аранжмани Централен за Свадба Прием Душо Маса Декорации

Чекор 2 : Ставете пластична флорални кафез во предцентар позиција на душо табела.Доколку ставката што ст

DEN 688.80