• Ново
PH Метар со Автоматска Калибрација - 7Pros Висока Точност Пенкало Тип на Квалитетот на Водата Тестер со вграден-во ATC, 6 тел Калибрација Пакети, Најдобра Алатка за да се ?

PH Метар со Автоматска Калибрација - 7Pros Висока Точност Пенкало Тип на Квалитетот на Водата Тестер со вграден-во

DEN 407.04

Износот
Во форма достапна за нарачката

Дали ќе Патува многу?Бидете сигурни дека водата ќе пиење во странство е доволно добро - се земе вашата 7 Pros p H метар со вас и за тестирање на водата пред пиење.АВТОМАТСКА КАЛИБРАЦИЈА – нашите 7 Pros PH метар доаѓа фабрика калибрира, но рекалибрација е потребна во случај на долг период на неактивност или по честа употреба.За правилно калибрација ќе добие 2 групи на калибрација во прав (6 пакети), нема потреба од било каков вид на screwdrivers да калибрирање, вие само треба да им помогнам на авто-калибрација копчето.Лесно прирачникот е вклучена.Овој пренослив големина инструментот ви овозможува да го носат околу лесно во вашиот џеб и го направи вашиот мерење насекаде.

Особините

Купувачите избираат и

Дигитални pH вредност и Спроводливост на ЕК за Метар Квалитетот на Водата Тестер со Температура Мерка за Аквариум,

ПРИМЕНА : Тестирање на Вода во Базен, Базен, Спа, Лабораторија за Тестирање, Преработка на Храна, Хидропо�

DEN 839.76