• Ново
StarTech.com USB-за да DVI Адаптер - 1920x1200 - Надворешни Видео & Графичка Картичка - Двоен Монитор Дисплеј Адаптер - Поддржува Windows (USB2DVIE3) Црна

StarTech.com USB-за да DVI Адаптер - 1920x1200 - Надворешни Видео & Графичка Картичка - Двоен Монитор Дисплеј

DEN 272.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Зголемување на продуктивноста со повеќе monitors Multiple следи постојано докажан за зголемување на продуктивноста и efficiency Run повеќе апликации на различни screens Can се користи на DVI следи и/или DVI проектори Windows Компатибилен PCWindows 2000/ XP(32/64bit)/ Vista(32/64bit)/ 7(32/64bit)/ 8(32/64bit)Еден на располагањеUSB 2.Од Производителот USB-to-DVI Надворешни Видео Картичка Мулти Следи Адаптер - 1920x1200 Connect на DVI се прикаже преку USB, за надворешна мулти-следење решение на резолуции до 1920x1200 Add екстра DVI порта на вашиот десктоп или лаптоп компјутер во минути.На USB2 DVIE3 USB надворешни видео картичка е идеален за широк спектар на апликации, вклучувајќи го и пребарувањето на web, мулти-медиа презентации и видео репродукција.0) USB32 HDDVII1920 x 1200 Better USB2 DVIE3" гледање 1920 x 1200 Подобро USB2 DVIPRO2 1680 x 1050 Добра USB2 DVIE2 да USB HDMI Надворешни Видео Адаптери Максимална Резолуција Перформанси Видео Репродукција Display Link Mac OS Поддршка на HDMI кон DVI USB помине преку Дел Број 1920 x 1200 / 1080 Најдобри (USB 3.0) USB32 HDDVII 1920 x 1200 / 1080 Најдобри (USB 3.0) USB32 DVIPRO 2048 x 1152 Најдобри (USB 3.Го користите подолу споредба мрежа за да се најде решение што се работи најдобро за вас : Перформанси Легенда : Најдобриот : Видео Репродукција, цел екран HD (720p, 1080i)Подобро : Интернет прелистување, Флеш, You Tube цел екран Добра : Зборот обработка, табеларни пресметки, едноставен интернет прелистување*Забелешка : Овие Производи не се наменети да се користи за 3 D игри или 1080p Видео Playback USB-да-VGA Надворешни Видео Адаптери Максимална Резолуција Перформанси Видео Репродукција Display Link Mac OS Поддршка USB помине преку Дел Број 1920 x 1200 Најдобри (USB 3.

Особините

Купувачите избираат и