• Ново
Ултра Тенок HDMI Кабел 35cm/1.15 Фт, SmallRig 4K Хипер Супер Флексибилни Тенок HDMI Кабелот, со Голема Брзина го Поддржува 3D, 4K@60Hz, Ethernet, ЛАК Тип-Машки на Машките за Камера, видео ка

Ултра Тенок HDMI Кабел 35cm/1.15 Фт, SmallRig 4K Хипер Супер Флексибилни Тенок HDMI Кабелот, со Голема Брзина

DEN 254.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Ултра Тенок се обезбеди максимална пренос на податоци.обезбеди чист сигнал на пренос со сигурен перформанси за пренос на податоци, живописни видео бои, и спектакуларен опкружувачки звук, додека за заштита од EMI/RFI пречки. 【Кабел за Управување со】Доаѓа со кабел се врзуваат за кабел за управување да се направи вашиот екипаж уредни.Small Rig Ултра Тенок 4 K HDMI кабел 35cm 2956 е висок-квалитет на HDMI кабел специјално дизајниран за вашиот камера екипаж.Тоа е компатибилен со dslr фото, следење, безжични видео предавателот & приемник, и други уреди со целосна големина HDMI порти.Тоа е HDMI 2.0 верзија и подржува резолуција до 4 K@60 HZ и ќе биде наназад компатибилен.Ултра-тенок дизајн со 3.6 mm надворешен дијаметар го прави потенки и помек од редовна HDMI кабел.Низок профил конектори ќе не блокира во непосредна близина пристаништа.Тоа е совршен HDMI кабел за камерата екипаж со 35cm кабел должина.Затворен кабел врзуваат за кабел за управување ќе ви помогне да направите вашиот екипаж уредни.Answer : ___________________________ Note : .Кабелот ќе биде само компатибилни со уреди со целосна големина HDMI порти.Компатибилност : .Камери, монитори, безжични видео предаватели & корисници, и други уреди со целосна големина HDMI порт, за BMPCC 4 K&6 K,за Panasonic S1 H/GH5/GH5 S, за Z-cam Е2, за Atomos Нинџа V, за Hollyland Марс 400, итн.

Особините

Купувачите избираат и