• Ново
Џојстик Еден Прекинувач 2NO 2-Позиција Пролет се Врати Еден Monolever џојстикот Switch Замена за XD2PA22CR Монтажа Дупка со Дијаметар од 22MM

Џојстик Еден Прекинувач 2NO 2-Позиција Пролет се Врати Еден Monolever џојстикот Switch Замена за XD2PA22CR Монтажа

DEN 323.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Спецификации : Модел : XD2-PA22 CR Тип : 2-позицијата еден Контакт : 2 NO Оценет Напон : 0~380 V AC (50 Hz); 0~220 V DC Монтажа Дупка со Дијаметар : 22mm Електрични Живот : >500,000 пати Механички Живот : >500, 000times Големина : 12.ФИЗИЧКИ ПРЕДНОСТИ-гума ракав поклопецот на џојстик еден прекинувач е отпорна на вода, нафта и прашина, стап се враќаат во првобитната положба откако е пуштен на слобода.Гума ракав капак на се држиме е отпорна на вода, нафта и прашина.) Пакетот Вклучува : 1 × Switch.6 во Оперативниот Температура : -25~+55 (без мраз) Оперативни Влажност : 45~85%RH (без кондензација) Контакт Отпор : 50mΩ Изолација Отпор : 100Ω Max.ПОВЕЌЕ ОД 500, 000 ПАТИ МЕХАНИЧКИ ЖИВОТ-џојстикот еден прекинувачот е на повеќе од 500, 000 пати механички живот, и повеќе од 500.000 пати електрични живот. 2 НОРМАЛНО OPEN CONTACTS-џојстикот еден прекинувачот е на 2 нормално отворите контакти, лесен за монтажа и работа, со долги служат живот.Стап ќе се врати во неговата оригинална позиција откако е пуштен на слобода.Го издржат Напонот : 3000 V, 50 Hz AC Vibratility : 50 Hz, амплитудата е околу 1mm Шок Отпор : >10m/s2 (за 10 G) IP Оценка : IP55 Тежина : 124g(прибл.ИМЕ на ПРОИЗВОД-Џојстик Еден Прекинувач; Тип : 2-позицијата еден; Контакт : 2 NO; Номинална Напон : 0~380 V AC (50 Hz); 0~220 V DC; Монтажа Дупка со Дијаметар : 22mm; Контакт Отпор : 50mΩ; Отпор на Изолација : 100Ω.ШИРОКА ПРИМЕНА-џојстикот еден прекинувач може да се користи за контрола на магнетни стартер, контактор, реле и други електрични кола, широко се користат за индустриска контрола 50 Hz AC и DC кола.

Особините

Купувачите избираат и