• Ново
Induro GHB1 Gimbal Главата (Црна)

Induro GHB1 Gimbal Главата (Црна)

DEN 8518.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Не Ballhead Потребно.На Arca-Швајцарско-компатибилен брзо ослободување плоча е вклучена.Течност Panning и Нервира.Преголеми за заклучување копчиња се обезбеди безбедна заклучување на камерата агол и ротација, дури и со гломазна ракавици.На gimbal глава го прави камерата и леќа чини речиси бестежин, со вертикални и хоризонтални следење на предметите кои се движат станува релативно едноставнаподвиг не е можно со било кој друг систем на поддршка.Мазна, брзо следење на хоризонтално и вертикално.Вклучува Arca-Швајцарски компатибилен брзо ослободување плоча.Се вклопува во големина 1 и 2 tripods.На INDURO GHB1 Gimbal Главата е идеален за фотографија кои вклучуваат долги, тешки telephoto леќиво спортски или природата фотографија, на пример.Преносен, компактен дизајн.Идеален за Долго Telephoto Леќи.На GHB1 gimbal главата е идеален за многу долги, тешки telephoto на леќите кои се користат во спортски или птица/природа фотографија.Поддржува Било Какви Tripod Поддржува.Вертикална и хоризонтална следење на движечки објекти е брзо и лесно.Брз и Лесен за Следење на Предметите кои се Движат.Одговара На Големината 1 & 2 Tripods.

Особините

Купувачите избираат и