• Ново
Дигитални PH Метар, PH Метар 0.01 PH Висока Точност на Квалитетот на Водата Тестер со 0-14 PH Мерен Опсег за Домаќинство Пиење, Базен и Аквариум со Вода PH Тестер Дизајн со ATC (

Дигитални PH Метар, PH Метар 0.01 PH Висока Точност на Квалитетот на Водата Тестер со 0-14 PH Мерен Опсег за

DEN 263.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

✔ широка употреба : Џеб Големина PH Метар е идеален тест за полнење за дома и лабораторијата користи. ► Отворен батеријата случај или ја замените батеријата, а потоа треба да се ре-калибрирајте го екранот на метар.

Особините

Купувачите избираат и

Дигитални pH вредност и Спроводливост на ЕК за Метар Квалитетот на Водата Тестер со Температура Мерка за Аквариум,

ПРИМЕНА : Тестирање на Вода во Базен, Базен, Спа, Лабораторија за Тестирање, Преработка на Храна, Хидропо�

DEN 839.76