• Ново
SparkFun (ПИД 15217 LiPo Полначот Плус USB-C Connector со MCP73833

SparkFun (ПИД 15217 LiPo Полначот Плус USB-C Connector со MCP73833

DEN 287.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

MCP73833. Заврши Линеарна Задолжен За Управување Со Интегриран Контролер Помине Транзистори Интегрирани Тековната Смисла Интегрирани Обратна Празнење Заштита.Постојан Струја / Константен Напон соработка со Термо Регулација Програмабилни Наплатат Струја : 1А Максимум.Preconditioning на Длабоко Осиромашен Клетки Избор на Тековна Ликвидност Избор на Напонот на Праг.Напон : 3.75 V-6 V.На Spark Fun Li Po Полначот Плус е souped-up моќ опција во Spark Fun линија на еден мобилен литиум полимер (Li Po) полначи информации за батеријата.Со овој настап, ние го смени input конектор за полнење до USB-C и обезбедено бесплатно го оценувате избор, како и факултативниот термо заштита и механичка заштита.Пари, моќ, и направи Led диоди јасно го покажува статусот на вашиот полнење процес.Овој одбор може да се користи за било кој од 2-pin JST конектор една клетка Li Po батерии ние го носат.Со влезен напон помеѓу 3.75 V-6 V, на MCP73833 може да се наплаќаат до максимум го оценувате на 1000m Ah и обезбедува две форми на термо заштита и механичка заштита.Внатрешен сензор одржува максимално полнење го оценувате додека температурата на IC достигне ~95°C; цената контролер, тогаш ќе се намали цената го оценувате да се спречи прегревање.На MCP73833 исто така има опција за внесување pin за NTC (негативна температура коефициент) thermistor, така gating батеријата од можна штета.

Особините

Купувачите избираат и