• Ново
JC SPORTLINE Карбонски Влакна Задните Diffuser одговара за Алфа Ромео Џулија Спортски Седан 2015-2020 Браник Покрие Долната Усна Спојлер Valance Заштитник Тело Колекции Фабрика Шт?

JC SPORTLINE Карбонски Влакна Задните Diffuser одговара за Алфа Ромео Џулија Спортски Седан 2015-2020 Браник

DEN 14238.96

Износот
Во форма достапна за нарачката

Fitment : за Алфа Ромео Џулија Спортски Седан 2015 2016 2017 2018 2019 2020, не на База на & Quadrifoglio Модели.Пакет вклучувајќи : 1 buc СП задните diffuser, список на самолепливи ленти,само-прислушување завртки.Материјал : Направен од висок квалитет и мала тежина на карбонски влакна, Подобрување на задниот браник усна надворешен изглед на возилото и да даде убав спортски изглед.Оваа задните diffuser може да се направи возило да изгледа како повеќе ефикасноста на автомобил, тоа додава повеќе надолу сила и помага аеродинамичен,драматично подобрување на стајлинг и изглед.Тоа исто така и заштита на задниот браник во начин.Превозот : Задната Усна Спојлер ќе биде испорачуван EMS, нормално, ќе биде доставен во рок од 5-7 работни дена по превозот.

Особините

Купувачите избираат и