• Ново
ARVANA Декоративни Дизајнер Индискиот рачно изработени Terracotta Diya со Восок за Дивали Подароци Дома Декорација и Дивали Оркестарот - Pack of 4

ARVANA Декоративни Дизајнер Индискиот рачно изработени Terracotta Diya со Восок за Дивали Подароци Дома Декорација

DEN 455.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Употреба на горенаведените предмети за декорација на вашиот дом.Врежан убаво надвор од глина за овој фестивал Diyas се суштински дел од Дивали декорација .Дивали Свеќи , Свеќа Носители , Свеќа Стојат , Чај Светлина свеќа Држачот .Може да се користи со масло или ghee или tealight свеќа , масло светилка , свеќа носителот , Мора да ги имате за Дивали или други среќен дена.со овој diyas можете да се шири убавината на вашиот дом, оркестарот и свечености .исто така, вашиот може да ја користите оваа убава diya за дивали подароци.РАЗНОВРСНА комунални УСЛУГИ : Можете да поставите нашата убава diya светилки / Diya е на вашиот праг , прозорец / балкон помеѓу , канцеларија , градина или да ја користите за да комплимент вашиот rangolis .Рачно изработени : Секој Diya е Рачно направена од страна грнчари во Традиционален начин што ги прави Издржливи и долготрајни.ДЕКОРАЦИЈА ЗА ФЕСТИВАЛИ : Совршена Декорација за Mandir , Pooja соба , и сите фестивали како Дивали, Dussehra , Navratri , Makar Sankranti .Можете да оркестарот вашиот почетен на Дивали фестивал со Diya , Чај-светло носители , масло светилка , earthen diya , традиционалните diya , природни diya , шарени diya , дизајнер diya , глина diya , terracotta diya , обична diya , toran , rangoli , бои , pooja комплет , pooja thali , послужавник , важничене , голема diyas , дивали pujan , deepmala .Да се размислува на оваа дојдовме со убав опсег на Дивали Колекции .ТРАДИЦИОНАЛНИОТ ДИЗАЈН : Овој колоритен diya се користи за Дивали за векови.

Особините

Купувачите избираат и