• Ново
Хардверски Делови MB1 MG1/109 Серија Одговара 10-110mm Механички Вратило Печат Една Пролет за Пумпа за Вода Добра Запечатување (Боја : WC-WC-NBR, Внатрешен Дијаметар : 40mm)

Хардверски Делови MB1 MG1/109 Серија Одговара 10-110mm Механички Вратило Печат Една Пролет за Пумпа за Вода

DEN 1776.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Материјал : Стационарни Прстен-Ротари Прстен-Средно Печат.Si C-CA-NBR : Силициум Карбид(Si C)-Јаглерод(C)-NBR.Si C-Si C-NBR : Силициум Карбид(Si C)-Силициум Карбид(Si C)-NBR.WC-Si C-NBR : Волфрам Карбид(WC)-Силициум Карбид(Si C)-NBR.WC-Si C-FKM : Волфрам Карбид(WC)-Силициум Карбид(Si C)-FKM.Материјал : Стационарни Прстен-Ротари Прстен-Средно Seal Si C-CA-NBR : Силициум Карбид(Si C)-Јаглерод(C)-NBRSi C-Si C-NBR : Силициум Карбид(Si C)-Силициум Карбид(Si C)-NBRWC-Si C-NBR : Волфрам Карбид(WC)-Силициум Карбид(Si C)-NBRWC-Si C-FKM : Волфрам Карбид(WC)-Силициум Карбид(Si C)-FKMWC-WC-NBR : Волфрам Карбид(WC)-Волфрам Карбид(WC)-NBRWC-WC-FKM : Волфрам Карбид(WC)-Волфрам Карбид(WC)-FKMCE-CA-NBR : Керамички(CE)-Јаглерод(C)-NBRMaterial На Пролетта : 304 од не ' Рѓосувачки steel NBR Opreating Температура : -20°C~+100°CFKM Opreating Температура : -30°C~+180°COpreating Притисок : ≤1.2 MPa Брзина : ≤10m/s Вовед : Механички печати на MG серија се меѓу најчесто користените.На дното не е подложен на никакви torsional стресот и генијален дизајн вклучува неколку функции, како печат лице превозникот, средно запечатување елемент и се вози јака.Печат лице е управувано преку пролет и "L"-прстени.Не се врзани зглобовите и сите се соочуваат со материјали се меѓусебно без да измените било димензии.Препорачливо за давачки со медиумите кои содржат материи, на пр.во отпадната вода и отпадни води апликации.

Особините

Купувачите избираат и