• Ново
Виски Decanter, Креативни Дијамант Чаша Вино Decanter, за Алкохол, Виски, Рум, Бурбон, Вотка-1000Ml Decanter

Виски Decanter, Креативни Дијамант Чаша Вино Decanter, за Алкохол, Виски, Рум, Бурбон, Вотка-1000Ml Decanter

DEN 2912.64

Износот
Во форма достапна за нарачката

Процесот помага во рушење на танини во виното, што резултира во подобро букет, подобрени вкус и неспокојот finish Diamond Decanter - Уживајте во сјај и убавина на овој рачно изработени дизајн. [Совршен подарок] : Дали тоа е роденден, годишнина, Денот на Вљубените, љубов, сопруг, дечко семејство добредојдовте на подарок, може да биде подарок, или само затоа што!.Елаборатот стакло decanter може да собере до 1000 ml од вашето омилено вино.Тоа е, исто така, е инспириран подарок за било кој повод, како Божиќ, родендени, свадби или како housewarming подарок.Пар или да се пар со вашиот омилен Виски, Виски, Вино или Порта.Чиста аромата на виното се зачува и да не исчезне. [Виски Дијамант Decanter] : добро дизајнирани дијамант во облик на дијамант decanter со 100% олово-слободен симетрични махагони база, совршен за секоја лента е завршувањето на допир.На олово-слободен decanter со висока светлина им овозможува на работам да се погледне одблизу на вино и носи визуелно уживање.Овие decanters се рака-разнесена од страна на квалификувани занаетчии.Работи совршено како вино pourer и, исто така, парче на уметноста, го прави голем централен кога има гости нагоре. [Високо-квалитетни материјали] : Сите стакло е borosilicate стакло, која е противалергиски, води слободна и за разлика од пластични цевчиња, тоа не содржат BPA. ;Вкус Releaser;Вино обично трае и до еден час за оптимални резултати; вино aerator expedites овој процес, овозможувајќи му на виното да дишат далеку побрзо.

Особините

Купувачите избираат и